Úspěchy studentů

Velký úspěch našeho studenta Tomáše Předoty - 1. místo v obvodním kole anglické olympiády 🇬🇧a postup do krajského kola!

Gratulujeme Tomášovi Jindřichovi k 1. místu obvodního kola soutěže v jazyce německém a postupu do krajského kola. Káji Řehákové blahopřejeme k 7. místu a Terezce Krejčí k 11. místu.

Gratulujeme Kristýně Kamarýtové k 1. místu v obvodním kole soutěže v jazyce německém a postupu do krajského kola!!! Nině Rudišové blahopřejeme k 2. místu a Lence Vondrové ke 4. místu.

Přebor Prahy školních družstev v šachu

Gratulujeme našemu šachovému♟️ družstvu A ke skvělému 3.místu na Přeboru Prahy družstev škol II. stupně ve složení: Daniel Juhaňák, Matouš Kneř, Ludvík Cibulka a Alfred Yeats, pěkně se umístila i skupina B. 👍🙂

Více informací najdete na našém facebooku.

Náš student Jonáš Zykán se v krajském kole olympiády z chemie ⚗️👨‍🔬🧪umístil na 8. místě z 50 soutěžících. Gratulujeme.👍🙂

Naše letošní absolventka Veronika Švestková se svojí prací v rámci Středoškolské odborné činnosti obsadila v celostátním kole 1. místo.

V pátek 2.6. proběhl v rámci 110. Primátorek 1.ročnik závodu střednich škol. Zúčastnilo se ho 14 posádek z 13 středních škol a gymnázií z celé ČR. Čtyřka s kormidelnicí Gymnázia prof. Jana Patočky ve slozeni Vojtěch Koželský, Jáchym Eduard Náhlovský, Jakub Syrůček, František Novotný, korm. Anita Syrůčková obsadila 3. misto.

Wushu a velký úspěch našeho absolventa Jiřího Šimáčka na mistrovství Slovenska. Umístil se na 1. místě v kategorii muži 18‑35 let tradiční jižní pěstní formy, na 2. místě v kategorii muži 18‑35 let tradiční jižní formy s krátkou zbraní a na 3. místě v kategorii muži 18‑35 let jižní formy s dlouhou zbraní. Moc gratulujeme.

Další úspěch našich studentů v celorepublikové výtvarné soutěži Máš umělecké střevo. Letos na téma Jídlo. Studentské týmy opět zabodovaly: tandem Vojtěch Klusák & Petr Šimáček (VI.B) si odnesl cenu za performance. Cenu za skvělou animaci dostal tým Barbora Turková & Hana Stejskalová & Kateřina Trojáčková (V.A+B). Dále se výborně umístil tým Adriana Benešová & Matěj Mucha (VII.A) na 3. místě. A konečně Madalena a Alžběta Rendlovy (VI.A+VIII.A) skončily na úžasném 2. místě!

Student VI.B František Novotný se stal spolu se svou posádkou osmiveslice s kormidelníkem veslařským juniorským mistrem Evropy!

Němčina má na kontě další úspěch!

Úspěchy máme i ve španělštině v krajském kole!

Úspěch v olympiádě z anglického jazyka

Tomáš Předota z kvarty B se v celorepublikovém kole umístil na 2. místě.

Soutěž Máš umělecké střevo

Studentky ze 4.C Veronika Tůmová, Gabriela Höschlová, Michaela Hálková, již potřetí zabodovaly v soutěži Máš umělecké střevo. Letos na téma Svoboda volby. Tentokrát si odnesly cenu za přínos k tématům se sociálním přesahem 🙂
    Studentkám moc gratulujeme ke skvělému završení jejich studia!

Úspěch ve Středoškolské odborné činnosti

Gratulujeme naší studentce Lindě Murčové z 3.C k 1. místu v krajském kole SOČ v oboru Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času.

Postup do celostátního kola zeměpisné olympiády

Gratulujeme Davidu Horníkovi ze IV.B k úspěchu a postupu mezi TOP 24 v České republice a držíme palce.

Úspěch v olympiádě z českého jazyka

Gratulujeme naší studentce Adrieně Drábkové ze septimy A k 1. místu v okresním kole olympiády z českého jazyka a držíme palce do krajského kola.

Vítězství v soutěži Antifetfest!

Gratulujeme Adéle Stránské a Petře Heroutové ze sexty A k 1. místu v celorepublikové soutěži amatérského filmu Antifetfest.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Ceremonie

Marek Voborský (student oktávy) na zářijovém Mistrovství ČR v Ostravě získal 3. místo v běhu na 5000 m (osobní rekord - 15:27,87) v kategorii junioři.
    Gratulujeme k skvělému sportovnímu úspěchu!

Filip Langer (student sexty) - zmiňovaný na našich stránkách v tomto školním roce v souvislosti s reprezentací ČR - opět zabodoval a významnou měrou dopomohl svému juniorskému týmu TATRAN Střešovice k mistrovskému titulu.

Gratulujeme k dalšímu skvělému sportovnímu úspěchu.

Basketbal dívek – GPJP v republikovém semifinále!
    Srdečně gratulujeme a děkujeme studentkám kvart a tercie našeho gymnázia za vzornou reprezentaci školy.
    Dívky postupně zvítězily na úrovni Prahy 1, pražského semifinále a nakonec vyhrály i finále pražských škol.

Za doprovodný pedagogický tým: Mgr. Mazurová + Mgr. Bukačová

MIMOŘÁDNÝ SPORTOVNÍ TALENT - FILIP LANGER
    Student sexty GPJP Praha bude v prosinci nejmladším účastníkem MS ve florbale.
    1.prosince 2018 Filip nastoupí v prvním zápase naší reprezentace v O2 areně.
    Škola s nadšením sleduje jeho sportovní úspěchy, fandí mu nejen studenti, ale i celý učitelský sbor.
    Podívejte se na jeho medailonek ve večerních zprávách ČESKÉ TELEVIZE:

Naši studenti sklízejí úspěchy

Studentka IV. B našeho gymnázia, Dominika Simandlová, úspěšně závodí v rychlobruslení. 23.‑25. března 2018 se na Mistrovství Evropy v Lotyšsku umístila celkově na 8. místě!!! Jela tři tratě: 500 m., 1000 m.a 1500 metrů. Účastnilo se 8 nejlepších závodnic z východní Evropy a 8 nejlepších ze západní Evropy. Český juniorský tým, jehož součástí byla Dominika, se nominoval na štafetový závod, ve kterém skončil na 2. místě!

Eliška Havránková, 2. C - 2. místo na mistrovství Evropy - ME 23. - 25. 5. 2017 Karlovy Vary - ve sportovním aerobiku a fitness týmech, kategorie Junior TRIO (Eliška Kopalová, Eliška Havránková, Zuzana Pšeničková)

Lucie Krupařová - atletka

Informace ve formátu .pdf

Výsledky celopražského kola v olympiádě ve francouzské konverzaci

Sofie Sbouli ze IV.A se umístila v kategorii A2 na krásném 4. místě (ze 14 účastníků)
    Blahopřejeme!

Úspěch GPJP ve florbale

• dvoudenní program
    • 6 finálových týmů z celé republiky (účast přes 1600 škol)
    • ve finále výhradně základní školy sportovního zaměření
    • GPJP vybojoval třetí místo
    • úspěch v jednotlivcích - odborníky zvolený ALL STAR team se skládal z brankáře a 5 hráčů - 2 z nich GPJP - Lukáš Kovařík, Filip Langer
    • za účasti České televize (reportáž bude na YOUTUBE) se finálové zápasy přenášely online

Překlady knih

Ve spolupráci s vydavatelstvím Návrat domů už byly studenty našeho gymnázia přeloženy z angličtiny tři knihy Támar, Rachab a Rút od věhlasné americké autorky Francine Rivers. V současné době se v seminářích překladatelství pracuje na dalších dvou dílech této pětidílné série o statečných ženách Batšeba a Marie. Knihy je možno zakoupit v každém knihkupectví nebo na interentových stránkách vydavatelství.
    Celkově probíhá překlad 18 anglických knih, které ještě nemají překlad do češtiny, a podílí se na nich 32 studentů.

Jan Bíma, student VII.B,

se umístil na 1.místě v krajském kole SOČ - obor matematika - statistika a v celostátní konkurenci obsadil místo druhé!